Usługi oferowane przez dental-care

Diagnostyka i profilaktyka

Stomatologia zachowawcza - bo lepiej zapobiegać, niż leczyćPodążając za słowami Hipokratesa wyznajemy zasadę, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.

Pełna diagnostyka na podstawie badania uzębienia, dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej oraz wnikliwy wywiad pozwalają nam określić stan zdrowotny jamy ustnej. Dużą wagę przywiązujemy do omówienia indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań Pacjenta, usuwając najbardziej dokuczliwe problemy zdrowotne uzębienia.

  • Zestaw diagnostyczny – lusterko oraz zgłębnik stanowią podstawowy zestaw narzędzi, który w połączeniu ze spostrzegawczym okiem i doświadczeniem naszych lekarzy, pozwala rozpoznać podstawowe dolegliwości jamy ustnej
  • Kamera wewnątrzustna – urządzenie wykorzystywane do obrazowania i fotografowania zębów w trakcie przeglądu oraz do oceny pozabiegowej. Stanowi ono idealne narzędzie pozwalające lekarzowi prowadzącemu na plastyczne przedstawienie stanu uzębienia Pacjentowi – zarówno przed jak i po zabiegu.
  • RTG cyfrowe z radiowizjografią – Radiowizografia to zestaw urządzeń pozwalających na natychmiastowe i bezpieczne wykonanie zdjęć rentgenowskich. W ciągu zaledwie kilku sekund, na ekranie monitora wyświetlane jest zdjęcie, bez potrzeby uciążliwego oczekiwania na tradycyjne wywołanie kliszy. Dzięki zastosowaniu specjalnego czujnika, zdjęcie można powiększać, co gwarantuje szczegółowe badanie. Co więcej, konstrukcja czujnika sprawia, że dawka promieniowania rentgenowskiego niezbędna do wykonania zdjęcia jest dziesięciokrotnie niższa, niż w przypadku zdjęć na kliszy. Dzięki zastosowaniu specjalnego oprogramowania, możemy mierzyć długość kanałów korzeniowych, sprawdzać gęstość kości oraz obserwować postęp leczenia.

Dokładamy wszelkich starań, aby pomagać naszym Pacjentom w walce z zagrożeniem, jakim jest próchnica oraz inne choroby jamy ustnej. Profilaktyka to dla nas jeden z filarów zdrowego uśmiechu.

  • Higiena jamy ustnej – tak często niedoceniana – stanowi nieodłączny element profilaktyki. W naszych gabinetach udzielamy porad dotyczących metod szczotkowania oraz sprawdzonych środków dostępnych na rynku. Przeprowadzamy szkolenie dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej podkreślając jej znaczenie dla zdrowego uśmiechu. Staramy się uświadamiać Pacjenta, iż to właśnie on odgrywa kluczową rolę w profilaktyce choroby próchnicowej oraz paradontozy
  • Scalling – Kamień nazębny powstaje w wyniku mineralizacji bakteryjnej płytki nazębnej. Infekcja bakteryjna jest bezpośrednią przyczyną stanu zapalnego dziąseł z objawami ich zaczerwienienia i krwawienia. Nieleczone zapalenie dziąseł może nieodwracalnie uszkodzić włókna ozębnej, powodując powstawanie głębokich kieszonek dziąsłowych, utratę kości i rozchwianie zębów. Scalling polega na ultradźwiękowym usunięciu złogów nazębnych nad- i pod- dziąsłowych, skutecznie likwidując czynnik ryzyka paradontozy.
  • Piaskowanie i polerowanie – Osad nazębny powstaje w skutek picia kawy, herbaty oraz palenia papierosów powodując zmianę zabarwienia powierzchni szkliwa i brak idealnej gładkiej powierzchni zęba. Zabieg piaskowania polega na usunięciu osadów i drobin kamienia nazębnego za pomocą mieszaniny wody i tlenku glinu działających pod dużym ciśnieniem, usuwając przebarwienia i nadając gładkość i połysk powierzchni szkliwa. Dodatkowo zabieg wspomaga się polerowaniem pastami polerskimi oraz zestawem wygładzających gumek i krążków.
  • Fluoryzacja – Profesjonalna profilaktyka fluorkowa polega na pokryciu wszystkich powierzchni szkliwa zębów cienką warstwą lakieru, który zawiera fluor w wysokim stężeniu. Fluor przenikając do szkliwa zębów wzmacnia je i chroni przed działaniem kwasów pochodzących od bakterii próchnicotwórczych, zapobiegając tym samym rozwojowi próchnicy.
  • Oznoterapia – Do niedawna próchnica początkowa, czyli wstępny etap demineralizacji szkliwa leczona była metodą inwazyjną – z użyciem wiertła, czyli przez tzw. borowanie. Zastosowanie ozonoterapii otworzyło nowe możliwości bezbolesnego i bezstresowego leczenia wczesnych zmian próchnicowych metodą nieinwazyjną. Ozonoterapia polega na utlenianiu metabolitów bakterii próchnico twórczych, powodując "sterylizację" tkanek zęba. Stan ten podtrzymuje się dzięki zastosowaniu preparatów wspomagających remineralizację szkliwa i wzmocnienie struktur zęba. Ozon – dzięki działaniu bakteriobójczemu i bakteriostatycznemu – znalazł szerokie zastosowanie: w stomatologii zachowawczej i endodoncji, gdzie używa się go w celu dezynfekcji ubytków oraz kanałów, w periodontologii do likwidacji patogennych mikroorganizmów z kieszonek dziąsłowych oraz w chirurgii stomatologicznej do dezynfekcji zębodołów po ekstrakcji. Stosowany jest również w leczeniu zmian błony śluzowej wywołanymi różnorodnymi wirusami i bakteriami.
  • GC Tooth Mousse – Ślina jest naturalnym systemem ochrony szkliwa przed działaniem kwasów i demineralizacją. W przypadku, gdy nie może pełnić swojej funkcji, może dojść do zachwiania równowagi mineralnej jamy ustnej, co z kolei może prowadzić do destrukcji szkliwa i rozpoczęcia procesu próchnicy. Preparat oparty jest o technologię Recaldent – tzw. "szkliwo w płynie" – aktywnie wpływa na przywrócenie równowagi mineralnej w środowisku jamy ustnej poprzez dostarczenie wysoko stężonego wapnia i fosforanów dokładnie tam, gdzie są potrzebne.
  • Lakowanie – Budowa anatomiczna trzonowców i przedtrzonowców stałych charakteryzuje się obecnością na powierzchni żującej nieregularnych bruzd, które stanowią miejsce retencyjne dla pokarmów, a co za tym idzie, również dla bakterii. Lakowanie ma na celu uszczelnienie powstałych naturalnych bruzd w zębach.

DENTYSTA BIELSKO BIAŁAhttp://https://www.dental-care.pl/