Jak wskazują najnowsze badania, lęk przed zabiegami stomatologicznymi dotyka blisko połowy leczonych Pacjentów! Występuje zarówno u małych dzieci, jak i ich doświadczonych rodziców, czy prawdziwych męskich twardzieli. W gabinetach Dental-Care rozumiemy obawy naszych pacjentów – dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik leczenia, oferujemy bezbolesne i bezstresowe leczenie!
Znieczulenie komputerowe Sleeper-One jest absolutnie nowatorskim rozwiązaniem, które zadomowiło się w naszych gabinetach na dobre. Każdy element urządzenia – począwszy od jego konstrukcji, poprzez wygląd zewnętrzny, na sposobie działania kończąc – pozwala wyeliminować stres związany z widokiem klasycznej strzykawki. Urządzenie zostało wyposażone w kilka programów, które umożliwiają precyzyjne dostosowanie dawki leku do indywidualnych wymagań pacjenta. Komputerowo sterowane podawanie pozwala lekarzowi zaaplikować środek niebywale precyzyjnie i bezboleśnie, nie powodując przy tym uczucia pieczenia czy też nieprzyjemnego rozpychania. Znieczulenie mikroprocesorowe polecane jest w szczególności w przypadku leczenia dzieci, osób wrażliwych na ból oraz odczuwających lęk przed strzykawką.
Znieczulenie ogólne
Dla Pacjentów z detofobią oraz dla wielu osób cierpiących na choroby o podłożu psychicznym, narkoza stanowi jedyną szansę na przeprowadzenie leczenia stomatologicznego. Realizowana zgodnie z rygorystycznymi wytycznymi dot. wykorzystywanego sprzętu oraz kompetencji personelu, stanowi ona w pełni bezpieczną formę znieczulenia, która może być stosowana zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci.
Na czym polega leczenie w znieczuleniu ogólnym?
Narkoza to całkowite zniesienie bólu oraz świadomości pacjenta poprzez wprowadzenie go w czasowy stan snu. Leki znieczulające podawane są dożylnie, podczas gdy Pacjent jest zaintubowany. Znieczulenie trwa jednorazowo nawet do 6 godzin i pozwala na realizację kompleksowego leczenia obejmującego zarówno leczenie chirurgiczne, implantologiczne, jak również zachowawcze, endodontyczne czy protetyczne.
Myśląc o narkozie większość z nas wyobraża sobie salę operacyjną oraz zespół lekarzy. I słusznie – w stomatologii jest podobnie. Zabiegi w znieczuleniu ogólnym realizowane są przez dwa zespoły – stomatologiczny i anestezjologiczny. Na sali operacyjnej prócz stomatologa i anestezjologa, nad bezpieczeństwem naszych Pacjentów czuwają asystentka stomatologiczna, wykwalifikowana pielęgniarka anestezjologiczna oraz specjalistyczny sprzęt monitorujący podstawowe funkcje życiowe.
Po zakończeniu zabiegu, pacjent pozostaje pod opieką anestezjologa do czasu całkowitego ustąpienia skutków działania środków usypiających. Wybudzanie może trwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin.
Przygotowanie do zabiegu
Leczenie właściwe poprzedza rozmowa anestezjologa z pacjentem bądź jego prawnym opiekunem, która ma na celu zakwalifikowanie do zabiegu. Dokładny wywiad pozwala na wyeliminowanie występowania ewentualnych przeciwskazań oraz gwarantuje pełne bezpieczeństwo Pacjenta. Przed zabiegiem, Pacjenci proszeni są o wykonanie kompletu podstawowych badań – morfologii, czasu krwawienia i krzepnięcia krwi oraz EKG. Osoby ze schorzeniami przewlekłymi powinny również dostarczyć zaświadczenie od lekarza specjalisty. W dniu zabiegu należy przestrzegać kilku wytycznych żywieniowych:
- Na 5 godzin przed zabiegiem nie przyjmujemy pokarmów stałych
- Na 3 godziny przed zabiegów nie przyjmujemy płynów
- W dniu zabiegu pijemy jedynie wodę niegazowaną oraz herbatę
- Konsultujemy przyjmowane doustnie leki z naszym anestezjologiem